Nem lesz március 15-i ünnepség, lemondtak minden koncertet, sporteseményt, a „tömegeseményeken” (úgy mint mozi, színházi előadás) 100 embernél több nem vehet részt. Mondjuk, szerintem 100 ember járvány idején rengeteg.
Lemondták a Testvér-tábort is, hívtak, hogy elmarad idén. Ha már felhívott, megkérdeztem, hogy nyári tábor lesz-e, mire azt felelték, hogy már lejárt a jelentkezési határidő, amin én elcsodálkoztam, mert úgy emlékeztem, hogy áprilisban fog. Mindenesetre mondta a hölgy, hogy minél hamarabb küldjem be a papírokat és akkor még nem kések el. Úgyhogy írtam gyorsan Miskolcra, hogy küldjenek jelentkezési lapot. Az ottani ügyintéző mondta, hogy a kórházi jelentkezési idő járt le, a szülői valóban áprilisban fog, de még be tudta nyomni Kornit a nyári táborra. Természetesen nem örültek, hogy elmarad a tavaszi.
András szerint a héten a sulikat is bezárják. Állítólag a kínaiak 70%-a már meggyógyult, miközben az egész világon terjed a kór. Már 50 országban észleltek megbetegedést, főleg Európában. Olaszország lezárva, rengeteg a halott, már több, mint Kínában volt, bár mindenki szerint lehazudták a felét annak, ami valójában volt.
Andri ma fejfájással jött haza a suliból, aludt vagy 2 órát ahelyett, hogy a gépet nyüstölte volna.
Van ez a Nyugi haver-program szeptember óta a suliban. A célja az lenne, hogy az órai rendbontást megelőzze vagy megbüntesse: ha a gyerek zavarja az órát, az első kiküldésnél osztályfőnökit, a másodiknál igazgatóit kap. Látszólag jó ötlet, bár én, mint nem praktizáló tanár, azt gondolom, hogy ha elég érdekesen tanít és még ráadásul jófej is, nem zavarják az óráját. De ha valaki zavarja is: ki dönti el, hogy valóban jogosan lett-e kiküldve vagy csak a tanárnak van éppen szar napja? És ki dönti el, hogy mi tekinthető az óra zavarásának? Mert ha Korni hátrafordul egy radírért, akkor rendet bont, de a mellette ülő folyamatosan magában dünnyögő gyerekre nem szól senki. És van különbség a 3. órai vagy 6. órai órazavarás között? Mert a 10 órakor rendbontó lehet, hogy unja az órát, de a 13 órási, lehet, hogy csak hullafáradt. És miért kell első alkalommal máris osztályfőnökit adni? Ennyire nincs értéke már, hogy minden sarkon beírnak egyet? Azt nem akkor adják, ha valami nagyon csúnyát csinál a gyerek? Mert szerintem a csúnya beszéd pl. nem egyenértékű azzal, ha hülyéskedik és kiesik a padból teszem azt… Szóval, mondhatjuk, hogy megint az agyig túlterhelt, idegbeteg, fásult tanárokra van bízva a döntés. Azt hiszem, kell egy nyugi, anyuka rendelet is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése